O kalendáři

Jedinečný autorský adventní kalendář, který je papírový a přesto dokáže hrát a zprostředkovat vám spuštění videí.

Obsahuje 24 zhruba půlminutových hudebních pamlsků s tanečním pohybem6 dni za sebou mají vždy stejný úvodní refrén a popěvky na jedno téma = celkem 4 témata: 

  1. Prosinec - sníh a zimní radovánky - Ding, dang, dong..
  2. Co se děje v lese - zvířátka
  3. Tradice a domácí pohoda - Cinky linky..
  4. Vánoční čas (i zimní slunovrat) 

Jak to funguje? Každý den má svůj piktogram - obrázek vystihující téma daného dne, písničku a video s tanečkem, který předvede tanečnice společně s dětmi. Papírové verze kalendáře odkazují na písničku a video skrze QR kódy. K jejich přečtení vám stačí aplikace - čtečka QR kódů v mobilu, či tabletu. Hudba i videa jdou z těchto odkazů i stáhnout do vlastního zařízení. Kalendář jsme se snažili udělat samoobslužný, proto jsme u písniček zvolili i formát wav kompatibilní s Albi tužkou skrze Kouzelné samolepky Albi. 

Kalendář jsme vytvářeli s důrazem na kvalitu - každý z nás pomáhal utvářet tu část kalendáře, která je mu vlastní. 

Určeno pro děti, jejich rodiče, pedagogy z MŠ, ZŠ a ZUŠ a lektory zájmového vzdělávání. Většinu písniček lze využít nejenom v době adventu, ale během celé zimy. Kalendář je možno použít i na jakémkoli veřejném místě jako milé zpestření pro čekající a kolemjdoucí. 

Písničky doprovázené pohybem jsou skvělou a zdravou alternativou klasických čokoládových kalendářů. Přináší dětem (i dospělým) prožitek. Hudba i tanec pomáhají, uvolnit se, hrát si, učit se a naladit se na sebe. Písničky jsou hravé a lehce zapamatovatelné, pohyb je přirozený. Videa jsou návodná a tanečky jednoduché, aby se je mohl naučit kdokoli. Slouží jako inspirace, vlastní kreativitě se meze nekladou.

Písničkový adventní kalendář:

  • Navrací zpěv a tanec do každodenního života.
  • Probouzí v dětech zájem o zpěv, pohyb a tanec.
  • Dává dětem prostor uvolnit se a spontánně se vyjádřit.
  • Působí na představivost a fantazii dětí.
  • Rozvíjí vnímání těla, pohybovou koordinaci a paměť.
  • Rozvíjí  muzikalitu, tanečnost a rytmické cítění dětí.

Věříme, že tento nápad přinese své plody, kterými jsou pro nás hlavně vaše RADOST a SPOLEČNÝ PROŽITEK.